עמוד הבית רייזר RZR רייזר - החלפת רצועה בשטח

רביעי01 פברואר 2023

רייזר - החלפת רצועה בשטח

החלפת רצועה לרכב רייזר בשטח - רזגל

הגיר של רייזר הינו גיר רציף. הולכת התנועה מהמנוע אל הגיר הזה עוברת דרך תיבת העברה כשהרכיב המחבר היא רצועה עבה וחזקה בעלת פרופיל קוני. רצועה זו נתונה בין שני גלגלי מתכת אשר באחד מהם קיים מנגנון המשנה את קוטרו בהתאם למהירות בו הוא מסתובב ובהתאם לכך נמתחת הרצועה או מתרפה. רצועה זו ותקינות פעולתה היא לב ליבו של גורם התנועה במכונה המשוכללת הזו הנמצאת בבעלותכם.אבק בחום אויב אכזר


הרצועה וגלגלי המתכת שביניהם היא מותקנת נמצאים בתוך תיבה סגורה ומטבע הדברים החום הנוצר בה הוא עצום. יש לה מנגנון אוורור היונק אויר מן החוץ וחשוב מאד לוודא שהמסננים המותקנים בה יהיו נקיים. אם יחדור אבק לתיבה - תישחק הרצועה ותיקרע מהר מאד. חום גדול וגרגרי אבק וחול פועלים על רכיבי הרצועה כמו משחזת חשמלית. הרסני.

עד כאן מידע כללי והמלצות תחזוקה. יש לרכב הוראות אחזקה מדייקות וביניהם גם מתי רצוי להחליף את הרצועה, פעולה שמאד מומלץ לעשות אותה במוסך מורשה ומוסמך.

עם זאת ובמיוחד בקיץ הישראלי הלוהט, ובמיוחד לאלה המעבידים את ה-RZR קשה ואולי רחוק מן הבית, מומלץ להחזיק בכלי רצועה חליפית ובמקרה של קריעה לדעת להחליפה.

בנוסף לרצועה יש להחזיק בארגז כלים גם את המפתחות הנכונים והמדויקים לברגים של המיכלולים הבאים.


החלפת רצועה בשטח


החלפת הרצועה לא מסובכת מידי ואלה הפעולות שעליך לדעת על מנת לא להיתקע בשטח.

דבר ראשון - פירוק הכיסאות. ברייזר בעל רצועות ספורט מוצלבות יש לנתק גם את הרצועות המעוגנות לכסא.

לאחר שהקבינה פנויה מתגלה מכסה פלסטי גדול המהודק למקומו ע"י ברגים היקפיים. מעליו נמצא צינור היניקה של האוויר מחוזק ע"י בנד מתכת. יש לנתק צינור זה.

כך תחליף רצועה לרייזר בשטח - רזגל

 

לאחר פתיחת הברגים ההיקפיים והסרת המכסה, מתגלה הרצועה הנתונה בין שני גלגלי מתכת. אם פתחתם כי הרצועה נקרעה יש לנקות היטב את כל האזור מחתיכות הגומי והחוטים שיהיו מפוזרים שם.

כך תחליף רצועה לרייזר בשטח - חלק שני

אם פתחתם את המכסה מיד לאחר שהרצועה נקרעה החום במיכלולי המתכת יהיה רב מאד ורצוי להמתין קמעא שיתקרר האזור על מנת להמנע מכוויות מיותרות.

בשלב זה כדאי להניע את המנוע ולהעלות טורים. הגלגל היושב על ציר היציאה מן המנוע יעיף בסיבובו את שאריות האבק והגומי שהצטברו סביבו.

החלפת רצוועה לרכב רייזר בשטח - חלק 3

הרכבת הרצועה פשוטה. יש קודם להלבישה על גלגל המצמד בציר המנוע (הגלגל הקטן יותר) ואז למתוח אותה על הגלגל הגדול ולסובב אותו תוך כדי לחץ מתון עליה לכיוון פנים. היא תכנס בקלות.

החלפת רצועה לרכב רייזר בשטח - חלק 4

יש להרכיב את כל שפורק בסדר הפוך.

זהו, אפשר להמשיך לנסוע.

אל תשכחו להגיע לביקורת במוסך כדי לוודא שהכול תקין ובטיחותי.