עמוד הבית רייזר RZR פולאריס RZR 800S – השקה מקומית 2009

רביעי22 מרס 2023

פולאריס RZR 800S – השקה מקומית 2009

פולאריס POLARIS RZR 800S בעיתונות

בשנת 2009, שנתיים אחרי תחילת השיווק של ה-RZR בעולם (או - רייזר, בקיצור), אשר לא הגיע ארצה בגלל בעיות תקינה, מציגים בפולאריס דגם קרבי יותר – RZR 800S והכלי החדש מגיע גם לסוכנות רזגל השינוי העיקרי הוא הוספת דיפרנציאל אחורי והרחבת הציר האחורי בכ-25 ס"מ, דבר שמקנה לכלי יציבות משופרת. בנוסף, ישנם שינויים ושיפורים נוספים לעומת ה-RZR ה'רגיל'. כמו כל הרייזרים, גם הוא כיכב במגזינים. הנה כתבה שעשו עליו במגזין פולגז:

פולאריס רייזר בפולגז

השנה היא שנת 2009 הפולאריס RZR הראשונים מדגם 800S מגיעים לארץ. כבר מהרגע הראשון כולם התאהבו בהם

 
הנה הכתבה של אביעד אברהמי, פורסמה במקור במגזין פולגז:- ותראו מה יש לו להגיד על הכלי הזה כבר בנסיעה הראשונה.

"הפולאריס RZR הינו רכב פנאי ספורטיבי ממשפחת הריינג'רים, שהוצג ב-2006. בשנים האחרונות הנישה הזו תופסת תאוצה, ויצרנים רבים רוכבים על ההצלחה של רכבי פנאי ספורטיביים שמיועדים לנוע בשטח מהר, והם בעלי עבירות גבוהה. לא מדובר כאן בטרקטורון, שכן יש כאן צמד מושבים אחד ליד השני, ויש גם הגה עגול – כמו במכונית. מדובר יותר בשילוב מוצלח בין התכונות הספורטיביות של טרקטורון לבין היציבות של רכבי השטח הספורטיביים. בפועל מדובר בשילוב בין באגי ספורטיבי לבין רכבי פנאי ועבודה כמו ריינג'ר של פולאריס או מיול של קאוואסאקי.

שנתיים אחרי תחילת השיווק של ה-RZR (או 'רייזר', בקיצור), אשר לא הגיע ארצה בגלל בעיות תקינה, מציגים בפולאריס דגם קרבי יותר – RZR 800S. השינוי העיקרי הוא הוספת דיפרנציאל אחורי והרחבת הציר האחורי בכ-25 ס"מ, דבר שמקנה לכלי יציבות משופרת. בנוסף, ישנם שינויים ושיפורים נוספים לעומת ה-RZR ה'רגיל'.

את ההשקה המקומית לקהל הישראלי ביצעה ד.ל.ב מוטוספורט, יבואנית פולאריס ביום שישי האחרון, ב'תפוז' שבמושב רישפון. בהשקה הוצגו הכלים, ואף נמסרו למעלה מ-20 כלים לרוכשים, שהמתינו למעמד קבלת הכלי. בתחילה נשא דברים קובי כהן, מנכ"ל ד.ל.ב מוטוספורט. כהן פירט בקצרה על ההיסטוריה של פולאריס, והסביר מעט על משפחות הדגמים המיובאים ארצה. לאחר מכן קיבלו הנוכחים הסברים על הרייזר S החדש. לבסוף עלו לבמה ששת הנהגים אשר ינהגו בהמשך היום בששת כלי ההדגמה במסלול שהוכן מראש. מזג האוויר הגשום לפרקים שאפיין את שישי האחרון, רק אפשר מיצוי הכלי והנאה רבה יותר.

מיד לאחר ההסברים יצאו הנוכחים אל מחוץ לאולם, אל עבר סככת נסיעות המבחן, שם ניתן היה לצאת לסיבוב במסלול קצר בשבילי השדות הסמוכים. אמנם לא ניתן היה לנהוג בכלים עדיין, אולם נהגי ההדגמות אביב קדשאי, מתן ניר, יובל שרון, ערן וולנברג, רמי שוכטוביץ' ויוני רווה, דאגו להציג היטב את יכולותיו של הרייזר.

כאן המקום לציין שבהתרשמות ראשונית, אחרי נסיעה מהירה עם כל אחד מהנהגים שהוזכרו, אפשר בהחלט להגיד שמדובר בכלי בעל יכולות אדירות. הכלי יציב מאוד, והמתלים הנפרדים בעלי המהלך הארוך והגלגלים הגדולים, בשילוב מרכז כובד נמוך, מאפשרים לו לטוס על השבילים, לא משנה מה יש עליהם. הכלי מגהץ הכל, כולל בורות עמוקים ובאמפים גבוהים. בנוסף, בשטחים טכניים העבירות מצוינת.

ל"רייזר" מנוע בעל שני צילינדרים בטור בנפח 760 סמ"ק, אולי קצת חלש למימדי הכלי ולאיכות שאר המכלולים, אולם הוא מאפשר לפתח מהירות של כ-100 קמ"ש. במבחן מעמיק יותר נוכל להתרשם בצורה מדויקת. הממסרת היא רציפה והעברת הכוח יכולה להתבצע על צמד הגלגלים האחוריים, עם דיפרנציאל משוחרר או נעול, או לכל ארבעת הגלגלים. יכולות הבלימה אגב, מדהימות. על פניו, ומרושם ראשוני בהחלט – הכלי הזה, ובכלל הקונספט, קוסם לנו מאד. מבחן דרכים מקיף – בקרוב."

 


הכתבה של אביעד אברהמי, פורסמה במקור במגזין פולגז.

לא יכולים להגיד שחפרנו לעומק, אבל לא מצאנו מבחן דרכים מקיף, ואנחנו מזמינים את פולגז לעשות אחד כזה.

בוא עוד היום  לסוכנות רזגל - יש שם RZR בשבילך (חדש או יד2)