רביעי22 מרס 2023

פולריס טורינג XP 850

פולריס טורינג 850XP הוא ללא ספק הטרקטורון הדו מושבי הנוח ביותר בעולם. כל זאת בזכות תכונות רבות ומגוונות המאפיינות אותו וטרם נצפו בטרקטורונים המתחרים. הכתבה הבאה תציין את התכונות הקיימות בטרקטורון הטורינג 850XP בשנת 2012.

  turing850-xp 

 הפולריס טורינג 850XP הוא ללא ספק הטרקטורון הדו מושבי הנוח ביותר בעולם. כל זאת בזכות תכונות רבות ומגוונות המאפיינות אותו וטרם נצפו בכלים המתחרים.

בולמי הזעזועים בחלקו האחורי של הטרקטורון עובדים בטכנולוגיה הנקראת rolled IRS , IRS משמעותו בולמי זעזועים אחוריים עצמאיים לכל גלגל בנפרד (בניגוד לציר האחורי אליו מורכב בולם זעזועים בודד כמו ברוב טרקטורוני הספורט). אז מה בעצם מתגלגל? מכירים את התחושה כאשר אתם לוחצים חזק על הגז מהמקום בטרקטורון עבודה? אותה תחושה שמועכת לנו את הבולמים האחוריים? המערכת המסופקת עם טרקטורוני הXP  מעלימה את התחושה הזו ומאפשרת נסיעה חלקה ונוחה יותר. למעשה מה שקורה זה שזווית הבולם משתנית בהתאם לנסיעה ומונעת את תחושת ה"מעיכה" בעזרת זווית הבלימה של בולמי הזעזועים. (מערכת זו קיימת גם בספורטסמן אקס-פי החד מושבי בכל השנים והחל משנת 2011 נוכל למצוא אותה גם בדגמי הספורטסמן 800,500 ו400.) 

 

rolled irs

"זווית הבולם משתנית בהתאם לנסיעה ומונעת את תחושת ה"מעיכה" בעזרת זווית הבלימה של בולמי הזעזועים".

תכונה נוספת הייחודית לטורינג 850 של פולריס היא ללא ספק הcomfort ride suspension  או במילים אחרות: בולם זעזועים איכותי המורכב מתחת לכיסא הנוסע השני ומעניק לנוסע המורכב נוחות משופרת בנסיעה, הבולם מגן על המורכב מפני הוויברציות השונות אליהם הוא חשוף. למי שיצא לרכב על טרקטורון דו מושבי עם נוסע נוסף מאחור בוודאי שם לב שלנוסע המורכב יש נטייה לקפוץ לכל עבר ולפגוע בנהג במהלך הרכיבה בשטח, תכונה זו בוודאי תאפשר לנסוע ישיבה נוחה ויציבה יותר ובכך תמנע גם חלק נרחב מתופעה זו.

 

comfort ride suspension
"בולם זעזועים איכותי המורכב לכיסא הנוסע השני"

 

אז מה עוד יש לטורינג 850 להציע לנו?
הטורינג 850 מצוייד בהיגוי הכוח המוצלח של פולריס שהוכיח את עצמו בנוחות למשתמש וכמו כן באמינותו, הגה הכוח משמש בין היתר כמשכך היגוי ומפחית בצורה ניכרת את הוויברציות בידיים וכמו כן מאפשר היגוי קל ומדויק ללא כל מאמץ ומתאים את עצמו בהתאם למהירות הטרקטורון באופן אוטומטי.
בנוסף להיגוי הכוח הטורינג 850 מצוייד במערכת ה4X4 האוטומטית של פולריס על פי דרישה אשר מופעלת באופן עצמאי כאשר הטרקטורון מרגיש בחוסר אחיזה בגלגליו האחוריים (כן כן קראתם נכון, הוא עושה הכל לבד אין עוד צורך לעצור כדי לשלב ל4X4, הספורטסמן XP עושה זאת בעצמו!).
בניגוד למתחריו של הספורטסמן, כאן מדובר ב4X4 אמיתי! חלוקת הכוח היא שווה לחלוטין בין כל ארבעת הגלגלים ומאפשרת אחיזה ברמה הטובה ביותר.
 

 

polaris 4x4 
“בניגוד למתחריו של הספורטסמן כאן מדובר ב4X4 אמיתי! חלוקת הכוח היא שווה לחלוטין בין כל ארבעת הגלגלים ומאפשרת אחיזה ברמה הטובה ביותר”.

 

מלבד יכולות ה-4X4,הספורטסמנים החדשים בעלי המנועים המוזרקים מתפארים כולם בבקרת הירידות המומחשבת ADC המתבצעת באמצעות בלימת מנוע הנשלטת בכל גלגל בנפרד, הספורטסמן מזהה לבד היכן קיים חוסר אחיזה וסיכוי להחלקה ומבצע שינויים בחלוקת הכוח לכל ארבעת הגלגלים במטרה למנוע סטייה בירידה כלפי הצדדים העלולה לגרום להתהפכות. 

 

מספר דברים נוספים שבוודאי שמתם לב אליהם הם הג'נטים המרהיבים במידה 14 המאפיינים את הספורטסמן XP, מדהים כל פעם מחדש לראות ג'נטים כאלו על טרקטורון. גודלם של הג'נטים הללו למעשה גורמים לשיפור ההיגוי ובנוסף לשיפור יציבותו של הטרקטורון. בנוסף לג'נטים, הטורינג 850 מגיע עם ארגז אחסון קדמי גדול במיוחד ובחלקו האחורי של הטרקטורון מורכב מתקן כוסות לנוסע המפונק שיושב על כורסת הקפיצים ממש בסמוך לידיות האחיזה. 

 

לספורטסמן טורינג 850 בשנת 2012 יצאה גם גירסת לימיטד הכוללת גרפיקה שחורה, ג'נטים מושחרים, מגני ידיים, מראות, כננת של warn , מחממי ידיים לרוכב ולנוסע המורכב, וארגז אחסון אחורי המחליף את הכיסא במספר שניות במקרה ומעדיפם לרכב לבד.

עריכה

toring ltd