פולריס XP 850

טרקטורון פולאריס XP

 פולריס ספורטסמן XP זכה בעבר בכל הפרסים האפשריים החל משנת 2009 .

זהו הטרקטורון החדשני והמשוכלל ביותר שיוצר עד היום בייצור סדרתי.

כל הפרטים והמידע בכתבה הבאה:

 

sportsman-850-red

קו הטרקטורונים העיקרי של חברת פולריס היה מאז ומעולם סדרת ספורטסמן הפופולארית.

טרקטורונים אילו התאפיינו ביכולת שליטה מצוינת ,רכיבה חלקה כקטיפה , יכולת נשיאה מרשימה של ציוד ומנועים חזקים רבי עוצמה.

להגדרה של טרקטורוני עבודה וטיול קשה היה למצוא משהו טוב ומתאים יותר מסדרת הספורטסמן של חברת פולריס.

עם השנים המתחרים של חברת פולריס התקדמו ביכולת הייצור ובאיכות הכלים וחברת פולריס הבינה שמתחילה להתעורר בעיה ושנתח השוק של החברה בתחום טרקטורוני עבודה ותיור הולך ומצטמצם, בהשוואה לעבר הלא רחוק בו החברה הייתה הדומיננטית והמשמעותית ביותר.

בחברת פולריס הבינו שהגיע העת לצאת לשוק הטרקטורונים עם מספר דגמים חדשים ומהפכניים שיפתחו מחדש את הפער בין החברה ובין המתחרים האחרים בשוק.

טרקטורוני פולריס מסדרת ספורטסמן XP הם התשובה שאיתה יוצאת חברת פולריס בשנת 2009 . הביטוי סדרה חדשנית מתאר בקושי רב את השינוי והחדשנות בכלים . בקלות ניתן לכנות את הכלים האלו מהפכניים. ואכן זו ההגדרה הראויה : מהפכניים!

שני דגמים מובילים את מהפכת השינויים בקו הספורטסמן.

ספורטסמן 850 XP , EPS

ספורטסמן 550 XP , EPS

השינויים בכלים החדשים כללו את כל המערכות :

מנוע, שלדה, מערכת חשמל, לוח מכוונים ומראה חיצוני.

בחברת פולריס טוענים שרק כיסוי הגומי של ידית ההילוכים זהה לדגמים הקודמים.

2009-gauge

2009-knob

כל רכיב ורכיב בכלים אילו נבחן ועבר תכנון מחדש לצורך שיפור התפקוד והביצועים. החברה הגדילה לעשות כאשר על לוח התכנון עלו גם המנועים הותיקים ובתהליך זה פותחו מנועים חדשים לגמרי.

שני הדגמים ה 550 וה 850 זכו למנועים רבי עצמה מוזרקי דלק וממוחשבים.

 

sportsman_engine

גלי הארכובה של המנועים שונו באופן משמעותי וצוידו בגל ארכובה משופר בעל משקולת נגדית.

עובדה זו ביטלה כמעט לחלוטין את הרעידות במנוע ונותנת תחושה של שימוש במנוע חשמלי..

מנוע ה 550 בעל בוכנה אחת, מפיק הספק של 40 כוחות סוס ומנוע ה 850 בעל שתי בוכנות מפיק הספק של 70 כוחות סוס!.

לא עוד מנועים רחבים ותיבת מצמד מחוברת אליהם , דבר הגורם לרוכב הטרקטורון לפסק את רגליו לצדדים. התכנון החדש של המנועים איפשר לסובב אותם בתשעים מעלות ולהקטין משמעותי את מימד הרוחב של הטרקטורון, כאשר תנוחת הרכיבה דומה בהרבה לרכיבה על טרקטורון ספורט צר מימדים.

שינוי זה לא רק שהפך את חווית הרכיבה לנעימה ונוחה יותר , אלא שינה באופן משמעותי את כל מכלולי ההינע של הטרקטורונים בתצורתם החדשה.

המנוע החדש הותקן באופן טורי למצמד , דבר שתרם משמעותית לשיפור הביצועים מאחר ולא היה צורך לשנות את כיוון צירי ההינע של המערכות.

שינוי זווית מכלול רצועת ההינע ומצמד גלילים חדשני אפשרו קירור משמעותי של כל מכלול ההינע ושמירה על חיי המצמד וחיי רצועת ההינע לשנים רבות.

כל מכלולי ההינע החדשים לא יכולים היו לבוא לידי ביטוי ללא שינוי משמעותי בצורת ותכונות השלדה של הטרקטורונים החדשים. גם לנושא זה ניתנה תשומת לב מרובה והתוצאה היא שלדה חדשה שונה מהותית וחדשנית בהשוואה לשלדות מהדור הקודם.

בדומה לשלדות הקודמות גם בשלדה זו מורכבת מערכת מתלים נפרדת לכל גלגל, אולם בדגם החדש הותקנה מערכת חדשנים מכמה בחינות.

ראשית לגלגלים הקדמיים נוספה זרוע A נוספת וכל גלגל נתמך ע"י שתי זרועות. קוטר הגלגל הוגדל הוא עכשיו " 14 , תכונה זו ממצבת את ציר הגלגל באופן מקביל לקרקע במרכז בעולת זרועות המתלה. תכונה המשפרת באופן משמעותי את פעולת השיכוך וספיגת המהמורות.

 

sportsman_aarm

מצנן המים הוגדל ב % 20 , כמובן משפר באופן משמעותי את כושר הקירור ולנו באקלים החם של מדינת ישראל תכונה זו היא חשובה ומשמעותית.

תכונה נוספת חדשה ומשמעותית היא הגישה הקלה לכל המכלולים לצורך טיפול ותחזוקה. מדיד השמן פילטר אויר וכד' נגישים בקלות רבה.

2009_polaris_1

מערכת החשמל וחיווט הטרקטורונים שונתה ושופרה וכוללת הכנה מראש לכל תוספת שהרוכב ירצה להוסיף כגון ככנת או זרקורי אור משופרים.

גולת הכותרת של השלדה החדשה היא ללא ספק מערכת ההיגוי. החידוש הפעם כולל הגה כוח ומערכת שיכוך דינמית. כן, במבט ראשון זה נראה בלתי אפשרי ולא מציאותי. אבל לא כך הוא הדבר. ה 550 וה850 מצוידים בהגה כוח , או יותר נכון כידון כוח.

מערכת היגוי הכוח מופעלת ע"י מנוע חשמלי אמין במיוחד בעל מבנה ייחודי המבטיח עבודה רצופה לאורך זמן ללא צורך בתחזוקה וטיפול. פעולת ההגה רכה וחלקה ומערכת השיכוך מעלימה לחלוטין את החבטות המלוות רכיבה באזורים זרועי מהמורות וסלעים.

חוויית הרכיבה:

מיד כאשר מתיישבים על הטרקטורון בעל השלדה החדשה מתמלאים בתחושה שיש פה עסק עם משהו אחר לחלוטין. המבנה הצר ומדרכי הרגליים החדשים מעניקים תחושת יציבות והרגשה שהרוכב מחבק את הכלי ולא רק יושב עליו.

2009_polaris_s

שני הדגמים ; ה550 וה850 מתניעים בנגיעה תודות למתנע הגדול והמשופר ומערכת הזרקת הדלק הממוחשבת. לחיצה קטנה על המתנע והמנוע מגיב בנהמה רגועה וחרישית ללא רעידות המאפיינות את כל שאר דגמי הטרקטורונים.

הכוח משני המנועים גם ה 550 וגם ה 850 מרשים ונותן תחושה של עוצמה בלתי רגילה. הטרקטורונים מטפסים בקלילות מרשימה מעל כל מכשול "ומהלכים ומדלגים" מעל כל סלע ומהמורה בשבילי המסלול.

ואם כבר מגיעים לאזור רכיבה הנראה במבט ראשון בלתי ניתן למעבר, לחיצה קטנה על מתג ה ארבע על ארבע מקפיצה את ה טרקטורון מדרגה אחת מעלה ביכולת העבירות והמכשול נבלע ונעלם מאחור.

מרווח הגחון עצום של 30 ס"מ מבטל לחלוטין את הסוגיה "האם ניתן לעבור מעל האבן?" פשוט רוכבים קדימה והכול חולף בקלילות מתחת שילדה.

בנוסף בירידות תלולות במיוחד מופעלת מערכת בקרת הירידות החדשנית והטרקטורונים החדשים בולמים את עצמם עד למצב של זחילה בטוחה ויציבה.

 

2009_polaris_3

לסיכום:

אם עד כה בדגמים הקודמים התרשמנו מכל התכונות המייחדות את טרקטורוני פולריס מכל שאר הכלים בשוק, הפעם נשארנו פעורי פה.

זה אכן משהו אחר. חווית רכיבה משולמת!

תחילת העמוד