עמוד הבית כתבות פולריס טיולי טרקטורנים ו RZR הטיול הראשון שלי ב-RZR של פולריס

שישי09 דצמבר 2022

הטיול הראשון שלי ב-RZR של פולריס

אנאבל ברוס עטאר יצאה לראשונה בחייה לטיול מועדון רייזרים. דמיינו צרפתיה קטנת מידות ואנרגטית בתוך RZR-900 עם נהגים שלא חוסכים בגז. עכשיו נחשו: היא נהנתה? היא רוצה עוד? הנה הסיפור שלה (צלמו: יחצ ד.ל.ב.  ואנאבל ברוס עטאר)

 anabelle9 280

 

כשהתקשרו לשאול אותי אם אני רוצה להצטרף לטיול של מועדון הרייזרים של פולאריס שנערך בשיתוף פעולה בין סוכנות רזגל לבין "כפרי דרייב" קפצתי בהתרגשות כמו ילדה. שמעתי הרבה על הכלים האלו של פולריס אבל עדיין לא יצא לי להיות בתוך אחד כזה ולהרגיש את התחושה הזו שכולם מדברים עליה – "לאכול את השטח". הגעתי מוכנה להכול, ובכול זאת הופתעתי, התרגשתי, אני רוצה עוד. ועוד. ועוד.

IMG-20140404-WA0013

 

אחד עשר יצאו לדרך

אז נתחיל מהתחלה: מידי חודש יוצא מועדון הרייזרים בשיתוף עם "רזגל" ו"כפרי דרייב" לטיולים ברחבי הארץ. בשישי האחרון התמקמתי לתוך רייזר 900 ועם הרגל על הגז הצטרפתי לחבורת גברים חסונים שרק מבקשים לאכול אבק. קצת חששתי מהתפראות יתר, אבל רוב הגברים, מסתבר, שולטים היטב בכלי, וגם ברגעים שנראים כאילו והם מתחרעים, הכול מרגיש בשליטה.

לטיול יצו אחד עשר רייזרים. 900 ו-800. אני הצטרפתי לעידן לוונהיים, מנהל סוכנות רזגל, לתוך 900RZR-.  כולם מסביבי גברים שביקשו לברוח קצת מהשיגרה המעייפת ולמלא מצברים לפני בילוי משפחתי של סוף שבוע. כולם, למעט ורד, הבחורה היחידה שהצטרפה לבעלה אבי וביקשה גם היא להרגיש איך האדרנלין זורם בגופה. איכשהו, אישה נוספת בתוך חבורת הגברים הזו הרגיעה אותי, נתנה לי להרגיש נורמאלית.

IMG-20140404-WA0022

 

הבן שקנה רייזר לאבא

אנחנו יוצאים מסוכנות רזגל הסמוכה לצומת ראם ויובל שני, מדריך מנוסה מחברת כפרי דרייב, מוביל אותנו. אנחנו נוסעים בין שדות ירוקים ובריכות מים, מטעים ופרדסים. ציפורים מעופפות לצידנו. פרפרים צבעוניים מתקרבים ונכנסים לתוך כלוב הרייזר שלנו. "זה דבר מדהים, לנסוע לתוך הטבע. לא אל הטבע, לא עם הטבע. הפולריס הזה יודע לקחת אותך ממש אל תוך הטבע. בכל רגע אפשר לשלוח יד ולקטוף פרח." אומר לי ויקטור המתרגש.

ולא סתם ויקטור מתרגש. שעה קודם לכן, הגיע עם בנו אלכס לסוכנות רזגל. אלכס ביקש מאבא ויקטור להתרשם מפלוריס רייזר 800 היפה שעמד לפניהם. ויקטור התישב בתוכו, החזיק בהגה. " כן, נראה טוב." ענה לבנו. לפתע שלף הבן מסמכים והושיט אותם לאביו. "תתחדש אבא, זה ה-RZR שלך". ויקטור לא ידע את עצמו מרוב אושר ופרץ דמעות שטף את עיניו. טיול ברייזר חדש, הכי קרוב לטבע כפי שהוא אוהב.

 

אבק זה יפה?

בשדות הפתוחים, השיירה תופסת תאוצה. הכלי הקטן נוסע מהר ונראה לי כאילו שהוא מגיע למהירות תלת סיפרתית. אני מרגישה על מסלול פורמולה 1 או לחילופין בתוך מתחם קרטינג. ענני אבק מתרוממים לפנינו ואנחנו מתקשים לראות, שכבה של אבקה צהובה נדבקת על פניי ואני אוכלת לא מעט אבק וחול.

IMG-20140404-WA0018

 

בכל עצירה אני משתדלת לנקות את שפתיי מכל גרגיר. האבק מכסה את כולם והגברים נראים כמו בלבוש הסוואה. אף אחד לא נראה מוטרד במיוחד מהאבק. ככה זה, נהגי רייזר לומדים לאהוב אבק וממילא האבק נותן לכול הטיול מראה קרבי יותר. בחיים לא חשבתי שאבק יכול להיות יפה. בפאתי ירושלים האוויר הופך לנקי יותר. ביערות יותר עצים, פחות אבק, יותר קל לנשום. הנופים מרהיבים.

 

ככה חסכתי זעזוע מוח

אני מחליטה לנטוש את ההגה ולעבור לרייזר של רמי חדד ההיפראקטיבי. לרמי RZR-900 עם תוספות מיוחדות, שתי דלתות ושימשה קדמית בעלת מגב. גם כשיש קצת אבק באוויר ובלחיצת כפתור הכל נעלם. רמי אוהב את הפולאריס שלו והוא מודה שהוא נשוי לאשתו וגם לרייזר שלו. הוא לוקח את הכלי עד הקצה, ובכל פניה אני מרגישה כמו בתוך מטוס. המתלים של הכלי מעולים והכסאות מרופדים להפליא, מה שחוסך ממני זעזוע מוח. לא יודעת מאיפה הבאתי את האומץ, אבל נהניתי בטירוף ולא חששתי לרגע. למרות זאת, אני מודה לרמי על הטיסה המטלטלת אך מעדיפה להשאר עם הרגליים על הקרקע וחוזרת לרייזר המקורי שלי ולמדריך האישי שלי.

יובל המדריך מוביל אותנו ביערות. אנחנו עוצרים בנקודות תצפית מרהיבות. אנחנו מטיילים ביער הקדושים ובדרך בורמה, חוצים מעברי מים ונחלים. עוצרים למנוחה ליד מעיין. הרייזרים נוסעים בקלילות בכל תנאי שטח ובשונה מהטרקטרונים מותר להם לנסוע בכביש. עכשיו אני מבינה איזה יתרון אדיר זה כשמטיילים בשטח.

IMG-20140404-WA0014

 

 

מי מעז לרדת על ה-RZR800?

אנחנו מגיעים למדרגות סלעים. הרייזרים מסוג ה-800 עוברים בקלילות את המכשולים, ה-900 הקרביים מתפראים ורמי בעלים של פולאריס רייזר 900, חוזר שוב ושוב באוזנו של שי, חברו בעל הסיגר, שהוא בעלים של פולריס רייזר 800, שעליו לשדרג את הכלי שלו. "זוהי מהות חייו" מספר שי "הוא כל הזמן חייב לרדת על ה-800, מהבוקר ועד הערב". רמי צוחק, מבסוט מעצמו ומה- RZR-900  שלו, אך הצחוק נעלם כאשר תקלה מתגלה בגלגל האחורי של הרייזר שלו. חייבים למלא אוויר. פתאום – אחוות פולריס מתגלה במלוא עוצמתה: כל הגברים נרתמים לעזרה, שולפים קומפרסור ומתחילים לנפח את הצמיג. ורד ואני מנצלות את הרגע לסשן צילומים ולהחלפת חוויות. "מלכות המדבר" נשמע מאחור. כן למה לא, עוד נארגן לנו טיול רייזרים של מלכות. מי יודע? אולי אפילו בקרוב.

 

מאוהבת. רוצה עוד

לסוכנות רזגל אנחנו חוזרים, לאחר טיול מועדון חווייתי במיוחד. כל אחד עם החוויות שלו, מי שהתרגש ומי שהתפרע, מי שחיפש את האדרנלין, ומי שרצה להריח פרחים, ומי שכמוני רצה לחוות משהו חדש. חדש, חדיש ומחודש.

הנציגים של פולאריס מספרי לי שבארץ נמכרו עד כה כ-3000 רייזרים. גיליתי שמתקיימת הרבה מאוד פעילות עם הרייזרים האלו. סוכנות רזגל, זו שמכרה יותר מכולם, מקיימת מידי חודש טיולי מועדון בארץ וכפרי דרייב מארגנים טיולים בחו"ל, בירדן לאוהבי אבק וחול, וביוון לאוהבי נופים ירוקים.

דבר אחד בטוח – התאהבתי. עדיין לא ברור לי איך זה יקרה, אבל בטוח שזה לא טיול הרייזר האחרון שלי.

 

לגלריית התמונות המלאה הכנסו לדף הפייסבוק שלנו

 

IMG-20140404-WA0022

 

 

 

 IMG-20140404-WA0022

 

IMG-20140404-WA0022