עמוד הבית כתבות פולריס מאמרים טכניים ומקצועים טיפ תחזוקה: מתלים רועשים בגלל לחץ אוויר בצמיגים

שבת02 יולי 2022

טיפ תחזוקה: מתלים רועשים בגלל לחץ אוויר בצמיגים

פולריס

 

 

צילום: דיסקאונט טייר, לחצו על התמונה למעבר לאתר

התנהגות הפולאריס שלנו, טרקטורון, RZR, או ריינג'ר, במיוחד במצבי קיצון או מצבי חרום, תלויה באופן מובהק במצב הצמיגים של הכלי.

זה לא המתלים, גוטה, זה האוויר

ולא מדובר רק על התנהגות: לחץ אוויר גבוה מדי, נמוך מדי או לא מאוזן בין הצמיגים – עלול לסכן אותנו. אחיזת הכביש, או השטח, של הצמיגים תהיה נמוכה יותר ובלאי הצמיגים יהיה גבוה יותר. לחץ אוויר נמוך עלול לגרום לכך שבזמן פנייה, כשהגלגל בזווית שמאלה או ימינה, הגלגל עלול לגעת במגן של המתלה האחורי ולהרעיש. 
הגיעו אלינו ברזגל כמה תלונות של בעלי רייזר 900 שהגיעו עם הרעש הזה והיו בטוחים שמשהו במתלים פגום או שחשדו בבעיות קשות יותר.

 

למה זה קורה? שימו לב בעלי RZR 900

שימו לב בעלי רייזרים מכל הסוגים הטיפ הזה יכול להציל לכם את הצמיגים ואת חוויות הנהיגה בשטח. לחץ אוויר נכון לצמיגי טרקטורון הוא 5 PSI (יש הבדלים לפי סוג צמיגים אבל בעקרון זה הממוצע). לחץ אוויר ברייזר 800 הוא 10 PSI. עד כאן, לפי הניסיון שלנו רובכם מעודכנים.
 
הבעיה העיקרית היא עם אותם אלו שעברו ל 900RZR וממשיכים למלא לחץ אוויר כמו בזה של ה-800 וזה לגמרי לא נכון. 900 RZR בנוי ללחץ אוויר של 18 PSI ואנחנו רואים הרבה מהם שמגיעים עם 10. ההפרש הזה גורם לצמיג להיות רפוי ולגעת במתלה - מה שמייצר את הרעש שהפחיד כמה מקשוחי לקוחתינו.

 

polaris RZR


איך ומתי בודקים לחץ אוויר בצמיגים ברייזר או טרקטורון?

על מנת לשמור על רמת ביצועים ורמת בטיחות גבוהה מומלץ מאד לבדוק מדי שבוע לפחות (ורצוי לפני כל נסיעה בשטח) את לחץ האוויר בכל ארבעת הצמיגים.
 
את לחץ האוויר בודקים בעזרת מד לחץ אוויר ולא בעזרת משאבות מילוי האוויר בתחנות הדלק. מד לחץ האוויר מדויק יותר ומראה קריאה נכונה, על פי רוב, של לחץ האוויר בצמיג.

לחץ האוויר בודקים כאשר הצמיג קר. בצמיג חם האוויר מתפשט ורמת הדחיסות שלו עולה. לכן צמיג חם תמיד יראה לנו מדידה שגויה של לחץ אוויר בצמיג.


בלאי בצמיגי הרייזר, ריינג'ר או טרקטורון

אי אפשר לדבר על לחץ אוויר בלי להזכיר קצת, משהו, ככה בקטנה - את עניין הבלאי בצמיגים - אז הנה:
באותה הזדמנות בה נמדוד לחץ אוויר, נעיף מבט גם על רמת הבלאי שלו. נבדוק ש"טביעת" הצמיג אינה קרועה (בצמיגי קוביות נוודא קיומם של כל הקוביות). כמו כן כדאי לוודא שהטביעה (או הקוביות) אינם נמוכים מדי. אם גובה טביעת הצמיג נמוך מכחצי סנטימטר, יש למהר ולהחליף את הצמיג. כמו כן נבדוק שאין על הצמיג סדקים המעידים על יובש. צמיג יבש איבד מתכונותיו באופן קריטי ואינו ראוי לשימוש. הוא לא יאחז היטב ולא יספוג את תלאות הדרך.

אז לסיכום, לחץ זו בדרך כלל מילה שמתארת משהו לא טוב. אבל כשמדובר בצמיגים, אין מה לעשות, צריך לחץ, וצריך לחץ נכון.

 

הזמינו נסיעת מבחן לרייזר 1000 החדש

הכנה לחורף - דלתות צד לרייזר

טיפים נוספים באתר רזגל:

 טיפ טכני: בדיקת מים במנועי פולריס

 טיפ טכני: כך תאריכו את חיי הרצועה

 טיפ טכני: מתלים רועשים בגלל לחץ צמיגים

 טיפ טכני: כך תחסכו 1,150 שקלים

טיפ טכני: לפני תחילת נסיעה

 טיפ טכני: הכפתור הנשכח

 טיפ טכני: כך תאריכו את חיי המצבר