עמוד הבית כתבות פולריס מאמרים טכניים ומקצועים טיפ תחזוקה: צמיגים בפולריס שלך

שבת02 יולי 2022

טיפ תחזוקה: צמיגים בפולריס שלך

הקשר של כל כלי רכב עם הקרקע עליו הוא נוסע הוא הצמיגים, אבל אלו נשחקים או מתייבשים. הנה, קבלו קצת מידע על צמיגים ותשובה לשאלה: מתי צריך להחליף צמיגים?

280 01

אז קנית פולאריס יפיפה במיטב כספך, אבזרת ושיפרת אותו, רכשת עגלה וציון מגן. זהו? לא, לא. כמו בכל כלי רכב אחר, לא די ברכישת הפולאריס, יש גם תחזוקה שוטפת ומכלולים שנשחקים ודורשים החלפה. כאן, אנחנו הולכים לדבר על צמיגים. (ושימו לב - אנחנו מדברים על הפולאריס שלכם, אבל המידע שכאן נכון לכל צמיג, מהרכב המשפחתי שלכם ועד ל...תחליטו אתם).

מתי צריך להחליף צמיגים?

אחד המכלולים שנשחקים מעת לעת וזקוקים לרענון הוא הצמיגים. כל הקשר של הפולריס עם השטח בו אנו נעים מתבצע דרך אותן רצועות גומי אשר מסתובבות לעיתים מאות סיבובים בדקה. שחיקה מוגברת נגרמת עקב חום רב בו הצמיג עובד כשנעים במהירויות גבוהות, קרקע קשה (סלעים ואבנים עלולים אף לגרום לקרעים בגומי) ולחץ אוויר לא נכון בצמיג. אך גם אם הקפדת לא לחרוג, לצמיגים ישנו גם בלאי טבעי ולכן יש להחליפם מעת לעת כל מקרה. נציין גם שלא רק צמיג שחוק זקוק להחלפה. צמיג ישן, גם אם כמעט לא נסעתם עליו והוא לא שחוק, עלול להתייבש ולאבד מאד מגמישותו ומיכולתו. צמיג יבש הינו מסוכן לרכיבה ואנו מאד ממליצים להימנע משימוש בו.

ואיך תדע שהצמיג שלך יבש, שחוק, או מכל סיבה אחרת צריך החלפה? תבוא למוסך של רזגל, נבדוק, נגיד לך בדיוק מה מצבו.

Untitled-1

 

למה מחליפים צמיגים?

ישנן מספר סיבות טובות להקפדה על החלפת צמיגים שחוקים או יבשים.
הראשונה, והחשובה מכולן, היא בטיחות. צמיג שחוק או יבש לא יאחז טוב בקרקע ויגרום לפולריס שלך להחליק למקומות מהם ניסית להימנע מלהגיע, וזה לא משנה אם מדובר ב-
RZR1000 או XP800, בריינג'ר או ספורטסמן. כל כלי, תותח ככל שיהיה, נע על הצמיגים שלו, וכשאלו לא טובים, הוא עלול להחליק מהמקומות בהם התכוונת שיאחז .

ועוד בעניין בטיחות: צמיג שחוק או יבש, עלול לאבד אוויר בדליפה איטית (אותה אתה עלול לא להרגיש באופן מיידי) ולגרום לך לנוע על צמיג עם לחץ אוויר נמוך מדי שיתחמם מאוד, ישחק באופן מוגזם ולא יאחז בקרקע. במקרים קיצוניים, צמיג עלול להגיע לכדי פיצוץ תוך כדי רכיבה\נהיגה, אירוע שעלול להיות אירוע מאד לא נעים.

הסיבה השנייה היא הנאה. ככל שהצמיג בו תשתמש יהיה במצב טוב יותר, כך תוכל לנצל טוב יותר את היכולות הגבוהות של הפולאריס שלך. לא הגיוני יהיה לרכוש רייזר או טרקטורון איכותי במיטב כספך ולהתפשר על ביצועיו עקב צמיג שחוק או יבש שלא אוחז ולכן מונע מבעדך מלטפס עליות שבעקרון כל RZR או פולאריס אחר אמור לטפס בקלות, לעבור מכשולים או לרכב מהר במגוון רחב של שבילים – כל אלו עשויים להיות קלים הרבה יותר לביצוע תוך שימוש בצמיגים רעננים.

הסיבה השלישית: הצמיגים צריכים להתאים לא רק לפולאריס שלך אלא גם לך אישית. ישנם כלים ייעודיים לספורט, ישנם כלים לעבודה. חלקנו אוהב לרכב בדיונות חול ואחרים בקרקע סלעית. לכל פולאריס ולכל סוג קרקע ישנו את סוג הצמיג המתאים לו. בעת החלפת הצמיגים, הקפד תמיד להרכיב את סוג הצמיג המתאים לך ביותר בכדי למקסם את יכולות הכללי ואת ההנאה שלך ממנו.

אל תהרוס לפולריס את התוכניות

ישנן סיבות טובות נוספות להחלפת צמיגים, אבל דחילק. לא בא לך לשמור על הפולאריס שלך המצב הכי טוב? פולריס תכננו אותו לביצועים מקסימאליים, במגוון עצום של תנאי שטח ועמידה במשימות אכזריות במיוחד. אל תהרוס להם את העבודה....

בואו אלינו למוסך, או הזמינו שירות מוסך עד הבית, נבדוק, נגיד לכם מה המצב ומתי בערך תצטרכו להחליף צמיגים..

 

 כתבות נוספות באתר רזגל:

 

הזמינו נסיעת מבחן לרייזר 1000 החדש

טיפ תחזוקה: כך תחסכו 1,150 שקלים

 מטורף לגמרי: רייזר עם מנוע של מסוק

 הכנה לחורף - דלתות צד לרייזר

  טיפ תחזוקה: בדיקת מים במנועי פולריס