עמוד הבית כתבות פולריס מאמרים טכניים ומקצועים טיפ תחזוקה: בדיקת מים במנועי פולריס

שבת02 יולי 2022

טיפ תחזוקה: בדיקת מים במנועי פולריס

בקיץ בישראל צריך לשתות מים. הרבה מים. ומה עם הפולריס שלכם? כמה מים הוא צריך לשתות, כל כמה זמן בודקים ומה עושים אם יש תקלה. כל התשובות בכתבה

 280

 

אז ככה, לא משנה אם יש לכם טרקטורון פולאריס, ריינג'ר, רייזר או כל כלי אחר, מיכל המים שלכם שקוף. כל מה שצריך לעשות כדי לדעת כמה מים יש בו - זה להסתכל.

כל כמה זמן בודקים, או: מים ובלונד שזוף

אז אם זה הכול, מה כ'פת לכם לבדוק כל שבוע לפני שאתם נוסעים? הצירוף של שיער בלונדיני ועור שזוף היה גורם לכם להסתכל אלף פעם בלי למצמץ (גם לכן, אל תשחקו אותה...) למרות שלא יצא לכם מזה כלום, אז דווקא בלהסתכל על מים בפולריס, מבט שיכול חסוך אלפי שקלים, אתם מתקמצנים?

תבדקו את מצב המים פעם בשבוע. המאמץ קטן, ואם חס וטפו טפו טפו התגלתה תקלה – אז טוב שגיליתם אותה בחנייה ולא בחולות אי שם פינת פיזד-אל-רבנן.

 

2013-Polaris-RZR-XP-900-EPS-Action-Water

צולם באגם חובזה בחבל טיז אל בארבי - מקום לא מומלץ לגלת בו תקלות

 התמונה ממגזין ATV.com

 

מד חום ומדד הפחד

ברוב הכלים של פולאריס אין מד חום כזה שעולה לאט לאט ומפחיד אותך כשהוא מעל החצי, או "קרוב לסוף", או "על יד האדום" או כל מיני סרטי אימה אחרים. פולריס סומכת על המנועים שלה ורוצה שתהנו מהם בטירוף גם כשהמים מתחממים קצת. לכן פולאריס שמה לכם בלוח הבקרה של הטרקטורון, ה-RZR והריינג'ר נורית אדומה. אם יש בעיה, הנורית תידלק. אמה-מה? אם הנורית נדלקה אתם עוצרים כמו חנון שראה נחש. קופאים על המקום, עוצרים בצד. לא מתקדמים מטר.

 

דלוקה ורטובה -  מחכים וממשיכים

אם למרות שהנורית דלוקה יש מים במיכל, יש שני דברים שאסור לעשות. דבר ראשון אסור להיכנס למועדון בתאילנד בלי קונדום בכיס, אבל זה לא קשור בכלל לתקלה שיש לכם. דבר שני, אסור לפתוח את פקק המים. אם תפתחו את הפקק בזמן שהנורית דלוקה, (כלומר: בזמן שהמים רותחים) אתם עומדים לקבל זרנוק לבה אכזרי שיתפזר, ורובו לא יעשה שום נזק. רק הכמות שתתפזר עליכם  תעשה נזק, וזה פ-א-ק-ן כ-ו-א-ב. שורף, רותח על העור. אייה! וכדי להסיר כל ספק נגיד את זה חד ברור ומודגש: בשום אופן לא לפתוח את פקק מיכל המים של כלי רכב חם.

אם הנורית דולקת ויש מים – אז אנחנו מקווים שיש לכם סוללה מלאה בטלפון, כי צריך לחכות איזה שעה עד שהמים יתקררו, ולחכות זה לפעמים משעמם וצריך סלולרי כדי שיהיה עם מי לדבר בינתיים. בכל מקרה – כשהמים יתקררו אתם יכולים להמשיך לנסוע כרגיל, לעשות את עצמכם כאילו מעולם ולא ראיתם מנורה אדומה דלוקה בלוח השעונים. זה לא קשה.

 

 2013-12-09 12.34.36

ניסיון מעניין להוספת מים ל-RZR.  לא מומלץ. נסו למלא ממיכל עם מים ירוקים  שמיועדים לרדיאטורים

(התמונה מפורום RZR)

 

דלוקה ויבשה – מתקשרים לדותן

אם הנורית דולקת ואין מים – אז אנחנו מקווים שיש לכם סוללה מלאה בטלפון, כי בדרך כלל, אתם צריכים את הטלפון כדי להזעיק עזרה, חילוץ, גרר, מוסך עד הבית – קראו לזה איך שתרצו – אבל אתם צריכים חילוץ. במקרה כזה, הכי טוב להתקשר מייד לדותן לספר לו מה קרה ולשמוע ממנו אם יש דרך לסגור איזה בורג או כפתור, למלא מים ולהמשיך לנסוע. בדרך כלל אין אפשרות כזו, אבל שווה לנסות, לפעמים יש.

ומה, שואלים אותנו תמיד, ומה אם זה שבת? נו, מה, אתם לא מכירים את דותן? הבן אדם מכור. תקלה בפולריס זה בשבילו זה כמו בורקס בשביל בולגרי. חייבים להעלים אותו מייד. אי אפשר להשאיר אותו ככה. זה לא נותן לו מנוח. דותן חווה קשיי נשימה ורעד בעמוד השדרה. אם זה שבת אז תשאירו סמס והוא יחזור אליכם ברגע שהוא יראה אותו. מבטיחים.

 

כמה מים להוסיף? היי, רייזר זה לא פרח

ומה אם לא ממש חסר, אבל המים גם לא ממש נשארים באותה רמה, כלומר מה אם אתם צריכים להוסיף מים כל כמה שעות עבודה של הכלי?

אז תשמעו משהו מפתיע:  ריינג'ר ורייזר – זה לא כלנית ושושנה. RZR, או כל פולריס אחר, לא אמור לקבל השקיה שוטפת ורציפה. פולאריס זה תותחים טורפי שטח, לא עציצים (לא מאמינים? ראו את התמונה בהמשך).

אם צריך להוסיף מים כל כמה זמן, אז יש לנו חדשות לא טובות בשבילכם: יש תקלה במערכת המים. אין שום סיבה בעולם שבין טיפול לטיפול תצטרכו להוסיף מים.

 

Untitled-1

ראו בתמונה: פולאריס זה לא עציץ - מבחינים בהבדל? 

 

זהו. עכשיו אתם יודעים הכול. ובעצם הדבר הכי חשוב שאתם יודעים זה שכדאי מאוד להציץ על המיכל השקוף ולבדוק בכל סוף שבוע, רגע לפני נסיעה, שכמות המים במיכל תקינה.

 

כתבות נוספות באתר רזגל:

 רזגל מקיימת הבטחות גם תחת אש

דותן מדריך את צה"ל

הצילומים הכי יפים בעולם

 האיש שהמציא את פולאריס

   טיפ תחזוקה: כך תאריכו את חיי המצבר