עמוד הבית כתבות פולריס מאמרים טכניים ומקצועים טיפ תחזוקה: בריאות הצמיג ברייזר

שבת02 יולי 2022

טיפ תחזוקה: בריאות הצמיג ברייזר

מגיעים אלינו רייזרים, בעיקר 900, שהבעלים מספרים על רעשים מוזרים שמצביעים על תקלות במתלים או אפילו חמורות יותר. לפעמים אנחנו רק ממלאים להם אוויר ושולחים אותם לדרכם. רוצים לדעת ממה זה נובע?

 

בעלי רייזרים מכל הסוגים שימו לב:

הטיפ הזה יכול להציל לכם את הצמיגים וגם לשפר את חוויות הנהיגה בשטח. לחץ אוויר נכון לצמיגי טרקטורון הוא 5 PSI (יש הבדלים לפי סוג צמיגים אבל בעקרון זה הממוצע). לחץ אוויר ברייזר 800 הוא 10 PSI. עד כאן, לפי הניסיון שלנו רובכם מעודכנים.

הבעיה העיקרית היא עם אותם אלו שעברו ל רייזר 900 וממשיכים למלא לחץ אוויר כמו בזה של ה-800 - וזה לגמרי לא נכון.  רייזר 900 בנוי ללחץ אוויר של 18 PSI ואנחנו רואים הרבה מהם שמגיעים עם 10.

לחץ אוויר נמוך מידי גורם לחוסר יציבות, לשחיקה מוגברת של הצמיגים ובנוסף – בזמן פנייה, כשהגלגל בזווית שמאלה או ימינה, הגלגל עלול לגעת במגן של המתלה האחורי ולהרעיש. היו לנו כמה מקרים של בעלי רייזר 900 שהגיעו עם הרעש הזה והיו בטוחים שמשהו במתלים פגום והיו שחשדו בבעיות קשות יותר.

נכון, זה יכול להיות נחמד להגיע למוסך עם תקלה ולגלות שמנפחים לך את הצמיגים ושולחים אותך לדרכך, אבל חבל לכם על הזמן, על הנזק לצמיגים ועל יכולות מופחתות של הרייזר שלכם בגלל לחץ אוויר לא תקין.

אז לסיכום, לחץ זו בדרך כלל מילה שמתארת משהו לא טוב. אבל כשמדובר בצמיגים, אין מה לעשות, צריך לחץ, וצריך לחץ נכון.

 

כתבות נוספות באתר:

כל שירותי המוסך אצלכם בבית 

טיפ תחזוקה - כך תחסכו 1,150 שקלים

פולאריס שוב ממציאה ז'אנר חדש 

 טיפ תחזוקה - כך תאריכו את חיי המצבר