שבת02 יולי 2022

טיפ תחזוקה: הכפתור הנשכח

אין כמו נסיעת שטח כדי לשכוח מכול צרות היום יום. נסעתם בשטח, השתוללתם, היה כיף, היה ענק. אתם מלאים אדרנלין, מבסוטים מעצמכם עד השמיים, שוכחים מכול טרדות היום יום. אבל מהניסיון שלנו, שכחתם משהו. משהו חשוב. משהו שיכול לעשות לכם צרות. משהו שכדאי להתרגל אליו ולא לשכוח אותו.

 רעב בשטח שבע בעיר

תיכף נסביר מה שכחתם, אבל אתם יודעים מה הטריק לא לשכוח את יום ההולדת של בת הזוג שלך לעולם? לשכוח אותו פעם אחת. קבלו הבטחה, אחרי הפעם הזאת – לעולם לא תשכחו אותו שוב. הלוואי והיה מנגנון כזה לעוד הרבה דברים. אם כל דבר שהיינו שוכחים פעם אחת, לא היינו שוכחים שוב, היו נחסכות מאיתנו הרבה צרות.

ה-RZR פולריס   הוא כלי שמכניס לאטרף. אתם יודעים איך זה, ברגע שלוחצים על כפתור נעילת הדיפרנציאל (ראו תמונות), הרייזר שלכם הופך להיות חיית שטח רעבה. אבל הוא רעב רק בשטח. כפתור נעילת הדיפרנציאל מתאים את הרייזר לשטח כל כך טוב שהרבה מאיתנו שוכחים ללחוץ על המתג כשיוצאים מהשטח, להחזיר אותו למצב רגיל, לשחרר את נעילת ה 4X4, לשים אותו במצב off.

 

מה הנזק?

ולמה זה חשוב? כי נסיעה במצב דיפרנציאל נעול גורמת לבלאי מאוד גבוה למערכת הדיפרנציאל, גורמת להגה קשה ולא נעים, דבר שגורר בעיית בטיחות. בנוסף, דיפרנציאל נעול מייצר אחיזה פחות טובה ומגדיל את בעיית הבטיחות.

הקטע הוא לדעת לשלוט בדחף הזה להפעיל את כפתור ה-4X4 כי בדרך כלל לא צריך אותו. בשבילי עפר פשוטים ובשבילי כורכר עדיף להשאיר אותו כבוי. הרייזר שלכם לא צריך את זה, הוא טורף שבילים כאלו בקלות. צריך לשמור את מצב הדיפרנציאל נעול רק לשטחים קשים במיוחד, סלעים, חול – דברים מהסוג הזה.

משוחרר זה טבעי

קחו בחשבון שהמצב הטבעי של הרייזר, כמו של כל רכבי השטח, הוא שהדיפרנציאל משוחרר ולא נעול. נעלו את הדיפרנציאל רק כאשר אתם ממש זקוקים לכך והכי חשוב – נעלתם דיפרנציאל? אל תשכחו להחזיר אותו למצב כבוי – שלא כמו בת הזוג שלכם – הוא לא יעשה לכם צרות במיידי, אבל הוא יצבור בלאי ונזק שיעלו לכם גם בתיקונים וגם בירידת ערך של ה-RZR ביום בו תרצו למכור אותו ולקנות RZR חדש.