עמוד הבית כתבות פולריס מאמרים טכניים ומקצועים טיפ תחזוקה: כך תאריכו את חיי המצבר

שבת02 יולי 2022

טיפ תחזוקה: כך תאריכו את חיי המצבר

איך מאריכים את חיי המצבר ב פולריס RZR ?

מבין כל הרכיבים והחלפים מהם מיצרים כלי רכב, מצבר הוא אחד המוזרים.

למה מוזר? מצבר הוא חלק החילוף היחיד שאוהב לעשות מה שאתם לא: לעבוד קשה. כן, כן, כמו ששמעתם – כמה שמצבר עובד קשה יותר, כך הוא יחזיק מעמד זמן ארוך יותר, וככל שהוא עובד פחות הוא יחזיק מעמד פחות.

פורק מהר ממלא לאט

אם העניין נראה להם מוזר, ולפני שנסביר לכם מה אפשר לעשות כדי להאריך את חיי המצבר, תחשבו על זה: כמה זמן לוקח לכלי הרכב שלכם להניע? טרקטורונים, רכבים, אופנועים – אם הם תקינים, מדובר בשנייה עד שניות ספורות: נגיעה או סיבוב של מתג ההנעה של - והרכב נדלק. עכשיו נסו לנחש: כמה זמן עבודה של המנוע עובר עד שהמצבר מקבל בחזרה את הכוח שאיבד בהנעה של הרכב? משהו כמו עשר דקות.

יותר מזה, מצבר שעומד ולא פועל כלל הולך ונגמר אט אט, וגם כוח ההתחדשות שלו הולך ואוזל. כלומר, אחרי שהמצבר לא הופעל במשך כמה חודשים, גם אם הוא יתמלא הוא ימשיך להישחק בקצב מוגבר מאשר במצבו האופטימלי. פעולה יום-יומית רציפה תחזיק את המצבר במלוא כוחו לטווח ארו, גם אם מדובר במצבר לרכב עם אחריות מקיפה

יאללה, סוף להקדמות, בואו לעסק:

רוב הפולריס -RZR-ים והטרקטורונים הם לאו דווקא כלי עבודה יום יומיים. חלקם נוסעים רק בסופי שבוע, ולפעמים גם לא בכל סוף שבוע. הם בדיוק כמו קלנועיות חשמליות ונחשבים כמותרות. בשאר הזמן הכלי עומד. ובזמן שהכלי עומד המצבר הולך ונגמר ואז הולך לבנק להוציא כמה מאות שקלים על מצבר חדש.

 

אז מה עושים?

שתי דרכים יש לכם כדי למנוע את המצב הזה ולגרום למצבר להגיע לאריכות ימים ראויה לתימני שאוכל הרבה סחוג:

הראשונה היא להפעיל את הרייזר יום-יום. מאחר וקצב טעינת המצבר של כלי בעמידה הוא מזערי וזניח, אתם צריכים לא רק להניע אלא ממש לנסוע. נכון שזה לא פרקטי?

אז הנה הדרך השנייה והיעילה:

יש מכשיר, סוג של מטען, שמחברים אותו בקלי קלות למצבר והוא יודע להעביד את המצבר בדיוק כמו שהמצבר אוהב. ככה למשל, עושים באולמות תצוגה. זה קל ופשוט, זה עובד, והכי חשוב זו הוצאה שחוסכת כסף.

 

מטען שכזה עולה בהערכה 300 שקלים כולל מע"מ (אפשר לקנות אחד גם אצלנו בסוכנות טרקטורונים רזגל), עשוי לחסוך לך עד שתי החלפות מצבר (מחיר מצבר עומד על 500-600 שקלים). המטען הזה נשאר איתך, מלווה אותך לכלי הבא שלך, ויכול להספיק לשני רכבים בבית. אם מחברים את המטען לכל אחד מהרכבים לשבוע – זה מספיק לגמרי כדי לשמור על חיי המצבר.

כמובן שהמצבר ישמש אתכם לשמור על מצבר הרכב הקבוע שלכם בתקופות שאתם בחופשות.

אז לא להסס ולא להתקמצן – קנו לכם מטען כזה ותהיו בטוחים שבטווח הארוך זו הוצאה שחוסכת הוצאות עתידיות.

 

 

 

 

כתבות נוספות באתר רזגל:

שינויי חקיקה הופכים את קניית הרייזר לדחופה

כל שירותי המוסך אצלכם בבית

הפעם הראשונה שלי עם RZR– אנאבל ברוס עטאר

פולאריס חוגגת במירוצים

מבצע מכירות: קח ריינג'ר במבצע מדהים