שרשראות הינע

שרשרות הנעה, הסברים והנחיות לתחזוקה.

הקדמה קצרה:

בשוק הטרקטורונים מקובל למצוא מספר סוגים של שרשרות הנעה לגלגלים האחוריים.

o-rings

 

סוגי שרשרות ההינע מתחלקים בגדול לשני סוגים.

  • שרשרות גלילים רגילות.
  • שרשרות סגורות אטומות ב O-Rings .

ברוב הטרקטורונים והאופנועים מורכבות כיום שרשרות אטומות O-Ring , אם כי ניתן עדיין למצוא גם שרשרות רגילות

שרשרות אטומות ב O-Rings נבדלות משרשרות רגילות בכך שגלילי הפלדה ושרוול השרשרת אטומים כלפי החוליות בטבעות O-Rings. בתהליך הייצור של השרשרת מצופים החלקים הפנימיים של הגלילים והשרוולים בחומרי סיכה מתאימים, וטבעות האיטום מונעות מחומרי הסיכה לצאת החוצה ומונעות מאבק בוץ ומים לחדור לגלילי השרשרת פנימה.

מבחינת התפקוד אין כל הבדל מהותי בין שרשרות רגילות לשרשרות O-Ring , שתי סוגי השרשות מבצעות את תפקידן באופן דומה, אולם שרשרות ה O-Ring עמידות מעט יותר בתנאי שחיקה לכלוך ומים לאורך זמן.

תחזוקת שרשרות O-ring :
מתי ובאיזה תדירות לטפל בשרשרת? התשובה פשוטה מאד: לאחר כל רכיבה. והתהליך מתחיל תמיד בניקוי נכון של השרשרת.
 
ניקוי ושימון השרשרת:
 
שלב ראשון:
יש להסיר מהשרשרת בוץ ושאריות אבק. את הניקוי הראשוני מומלץ לבצע עם מים מעט סבון ומברשת בעלת שערות ניילון. בשום אופן לא בעזרת מברשת פלדה ומאד לא מומלץ להתיז מים בעזרת מכונת שטיפה בלחץ. שטיפה בלחץ גבוהה עלולה לפרוץ את אטמי ה O-ring ולגרום לחדירת מים לגלילי הפלדה של השרשרת. לאחר השטיפה במים יש לנגב את השרשרת בסמרטוט יבש.
 
שלב שני:
שלב זה נדרש רק במידה והשרשרת מלוכלכת בשמנים ישנים או גריז. במידה וניקוי במים היה יעיל מספיק, ניתן לדלג על שלב זה.
ניקוי בעזרת נפט או סולר. ניקוי בחומרים אילו ימיס שאריות של שמנים או גריז שנדבק לשרשרת. כל ניקוי בחומרים אחרים עלול לגרום לנזק לטבעות ה O-Ring . לאחר הניקוי יש לנגב את השרשרת בסמרטוט יבש.
 
not-coarse-brush
 

 

 

 

 

 

 

 

שלב שלישי:

לאחר ייבוש מלא יש לשמן את השרשרת בשמן המותאם לשרשרות O-Rings . טיפול בשמנים לא מתאימים עלול לגרום לנזק לטבעות האטימה. בשוק קיימים מספר מוצרים המתאימים לשרשרות מסוג O-Rings ניתן לרכוש בסוכנויות טרקטורונים ואופנועים.

תחזוקה מכאנית:

באופן קבוע כל כ 100 שעות יש לבדוק את מרווח השרשרת. במידת הצורך יש למתוח או לשחרר את השרשרת. הנכון ביותר לבצע את כיוון מתח השרשרת בהתאם להוראות היצרן. במידה ואין ברשותך הוראות מדויקות, מרווח של 15-25 מ"מ בדרך כלל מתאים.

Tention

 

 

 

 

 

 

 

 

בדיקת חופשים:

בשונה מבדיקת המרווח, בדיקה זו נועדה כדי לברר את תקינות השרשרת והגלילונים. כדי לבצע את הבדיקה יש למשוך את השרשרת במרכז גלגל השיניים כלפי חוץ. בדרך כלל המידה המכסימלית המותרת היא 6 מ"מ. במידה ויש חשד או ממצאים המראים על בעיה, יש להסיר את השרשרת לבדיקה יסודית.

 

Service-Limit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בדיקת אטמי O-Rings :

יש לבחון את השרשרת בקפדנות ולנסות לזהות חוסר של אטמי O-Ring . חוסר באטמים אינו בהכרח מצביע על בעיה ואינו דורש החלפה מיידית של השרשרת. אבל זו בהחלט קריאת אזהרה והגברה של תשומת לב לשרשרת. סביר להניח שמועד החלפת השרשרת מתקרב מרגע גילוי חוסר באטמים.

 

בדיקת שלמות ותקינות גלגלי השיניים:

  בהתאם להוראות היצרן יש לבצע בדיקה של גלגלי השיניים. בכל מקרה שמתגלה פגם באחד מגלגלי השיניים יש מקום לתיקון והחלפה מיידית. לא כדאי לחכות. גלגל שיניים פגום יכול להרוס את השרשרת וכתוצאה מכך להשפיע ולפגוע גם בגלגל השיניים השני. זול יותר להחליף גלגל שיניים אחד מהחלפה מאולצת של כל גלגלי השיניים והשרשרת.

teeth

 

 

 

 

 

 

 

 

החלפת שרשרת:

בכל מקרה של שרשרת פגומה, ההמלצה לבצע החלפה של השרשרת ושל שני גלגלי השיניים. הקדמי והאחורי.

הרכבת מנעול שרשרת:

חשוב להקפיד להרכיב את מנעול השרשרת כאשר צידו הסגור פונה לכיוון התנועה והסיבוב של השרשרת. הרכבה לא נכונה עלולה לגרום למנעול ליפול והתוצאה במקרה הטוב – להישאר תקוע בשטח.

 

Clip

 

 

 

 

 

 

 למען הסדר הטוב. כתבה זו נועדה להנחות ולהדריך בלבד. ההמלצה שלנו תמיד לפנות למוסך מורשה כדי לבצע את המטלות.