שבת02 יולי 2022

ככה נוהגים על RZR בשטח?

 280

אתם, נהגי הפולאריס הותיקים כבר לא תצליחו לראות את מה שאני ראיתי בנהיגה ראשונה על רייזר: מדובר ברכב קסמים. ת'שמעו מה יש לי להגיד, ונראה אם תיזכרו בנהיגה הראשונה שלכם 

 

קוראים לו ערן (שם בדוי, לא בא לו להזדהות) והוא חבר שלי. יש לו רייזר 800 ואני רוכב על אופנוע דו שימושי ויש לי גם ניסיון סביר של רכיבה בשטח. יום אחד, לא מזמן, ערן גילה שמעולם לא ישבתי בתוך רייזר נוסע, אז הוא הזמין אותי לטיול איתו ולנהוג קצת בעצמי. יצאנו לשטח, הוא הושיב אותי על כסא הנהג, והתחלנו את הדרך על שבילי כורכר נוחים.
 

הפולריס מתייחס לואדי כמו שטויוטה מתייחסת לבאמפר

בשלב מסוים עצרנו את הרייזר מעל ואדי קטן שחצה לנו את הדרך. כדי להגיע לתחתית הוואדי צריך לרדת בערך חמישה שישה מטרים ירידה די תלולה, שניים שלושה מטרים מישוריים על הקרקע ועלייה מצד שני של עוד קיר עפר די תלול באורך חמישה שישה מטרים. 
נעצרתי. הסתכלתי על ערו שהוא נהג רייזר מיומן, ולא הבנתי מה הוא רוצה. "לחזור?" שאלתי. ערן חייך בנימוס: "תן גז". לרגע הופתעתי. זה רייזר שלו, מה הוא רוצה, שנתהפך? "מה תן גז" אמרתי לו "אנחנו נעוף באמצע, ובכלל, איך אני מתיישר בתחתית הואדי, ובסוף איך עולים את הקיר מצד שני?" ערן לא איבד סבלנות, ובלי שום התרגשות אמר לי: "תן גז, הרייזר מתייחס לוואדי הזה כמו שהטויוטה שלך מתייחסת לבאמפר. תן גז רגוע, רד את הירידה ואל תתיישר. תמשיך ישר לעלייה. הרייזר יעלה בקלות, סע, סע".
 

מי המטורף, ערן או הרייזר שלו?

לקחתי אוויר. טוב, הבחור שפוי ועם שלושה ילדים, והוא יושב על ידי. הוא כנראה יודע על מה הוא מדבר. נתתי גז, הפולריס קיבל זווית בירידה, ושלא כמו האופנוע שלי, לא הגיב לדרדרת, אלא אחז חזק חזק, ירד את כל הירידה בנחת התיישר על הקרקע והנה אני לפני העלייה. לא הבנתי איך הוא אמור לעלות את העלייה, אז נתתי גז, די חזק. יתכן שמעט חזק מידי, נראה לי שעצבנתי אותו, את ה-RZR. הוא נתן זינוק בלתי נתפס, עלה את כל העלייה בבת אחת, ונתן איזו קפיצה קצת מבהילה חזרה אל המישור. אני התרגשתי, ערן לא הגיב. הוא כנראה רגיל.
 
 2014-06-17-19-44-02
זה הזמן להודות שמרוב התרגשות שכחתי לצלם - התמונות לא קשורות לנהיגה שמתוארת בסיפור...

האם אני מוכן למירוצי RZR?

זה לקח לי עוד מכשול או שניים להבין שלי ולרייזר יש מושגים שונים לגמרי על מה זה "מכשול". הכלי שאתם כנראה רגילים אליו, הוא כלי קסמים. היכולת שלו לעבור מכשולים שחשבתי שצריך שנים של ניסיון בנהיגת שטח, מדהימה. מילא לעבור מכשולים, אבל באיזו קלות, באיזה פאסון. 
שעה וחצי אחר כך כבר שמעתי את ערן אומר מידי פעם: סחתיין, כל הכבוד, וואו תפסת ביטחון - וכל מיני אמירות שנתנו לי להרגיש שאני מוכן לצאת למסלול ולהתחרות באליפות ישראל, אבל אז חלף על פנינו פולאריס RZR900 שכנראה נמצא בידיים של מישהו שמוכן יותר ממני להתחרות. הרייזר 900 דפק איזה התעופפות מעל טרסה,נחת בכוח על השביל, החליק גלגלים בפנייה חדה ימינה, ובאבק שנוצר לא ראיתי לאן הוא נעלם.
וואו אמרתי, כשעד עכשיו לא ברור לי אם זה לביצועים של הנהג ההוא, או למה שמצאתי את עצמי מסוגל לעשות עם רייזר אחרי שעה-שעתיים של נהיגה. סך הכול נהגתי כשלוש שעות בשטח.
 

אני רוצה, אני רוצה, אני רוצה...

ועכשיו, כמו מעריצת יתר שפגשה את ג'סטין ביבר, אני יושב לבד בחדר שלי וחולם, מתכנן, מתחיל לבדוק כמה עולה למכור את האופנוע ולקנות לי
רייזר. 
אולי אתם רגילים, אבל חבר'ה, רייזר זה עניין ממכר. אנשאללה תפגשו גם אותי אתכם בשטח בקרוב.
 
 
כתבות נוספות באתר רזגל:
 
טיפים טכניים\תחזוקה: