שבת02 יולי 2022

ג'ונגל בשוק הרייזרים

RZR 280

כששוק הרייזרים מצוי בג'ונגליזציה - איך מסתדרים על RZR יד שנייה אמין? שי ש. ניסה לקנות רייזר ומצא את עצמו במקום בו הכי כדאי לקנות רייזר...

בשעה טובה זה קרה, אשתי היקרה אישרה את התקציב למכונה בה אני חושק בתקופה האחרונה- RZR של פולאריס (יד שנייה, כמובן). מיד, בלי להתבלבל ובלי באמת להבין לאן אני נכנס, התחיל תהליך אין סופי של חפירות באתר יד 2. אחרי עשר שעות של התלהבות נגלתה בפני התמונה האיומה בשוק הרייזרים המשומשים- איזה גן חיות!

כל כך הרבה כלים, עם כל כך הרבה מילים (שיפורים, שעות מנוע, שמורים כחדשים). מגוון עצום (אני חיפשתי 800 או 900 סמ"ק, עם או בלי רישיון כביש) מרוב בלבולי מוח כמעט התייאשתי.
החלטתי להעביר את הזמן בצפייה בסרטונים ב youtube על רייזרים בישראל ובעולם. חשכו עיני- כולם מתעדים את עצמם (בגאווה) מתעללים יותר ויותר בכלי הזה. קופצים, מתהפכים, עליות, ירידות - היו כאלה שעשו ממנו צוללת. מיד עלה בי החשש: "איך לעזאזל אצליח לבחור את הכלי הנכון?", את זה שלא התעללו בו ולא קרעו אותו. את זה שטופל נכון ובזמן . את זה שבאמת יהיה שמור ואחרי הכול שתהיה לי גם כתובת ואחריות.

מיד חשבתי לחפש כלי בסוכנויות שבאזור שלי. חברים, גם כאן יש גן חיות – היו כאלה שאמרו לי "680 שעות זה כמו חדש" או "אתה חייב את הכלי הזה, הכל טופל אצלנו" כשאני עומד מול כלי מכוסח ברמות שקשה לתאר. כשהבלבול גדל, ראיתי את החלום לרייזר משלי הולך ומתרחק מרגע לרגע..

אחרי שיחה עם חבר טוב ( אחד שבאמת מבין) הוא אמר לי בלי להתבלבל- "סע לצומת מסמיה – יש שם סוכנות רצינית של פולריס, הכי גדולה בארץ – לא ימכרו לך שם כלים לא טובים. זה המוניטין שלהם. אתה עומד להשקיע סכום לא מבוטל. סע, לא תתחרט".

RZR 728

שמתי פעמי דרומה לצומת מסמיה – סוכנות רזגל. מקום נחמד ולא מפואר אבל אותנטי ונראה מאוד מקצועי. לפני שבכלל התחילו למכור לי משהו, ישבו איתי קצת וחקרו אותי. עינב כהן, הבעלים, שאל "מה אתה מחפש? כמה ניסיון יש לך? איך אתה נוהג?" ואז שאלו גם על התקציב.
בנקודה הזאת זה קרה, הראו לי מספר כלים מאוד יפים שמורים בתקציב שלי! לכל כלי הייתה להם היסטוריית טיפולים ברמה של איך קוראים לאשתו של הנהג. וכמובן גם מי הנהג, איך הוא נוהג ועוד מידע שאתה תמיד רוצה לדעת על השימוש בכלי אותו אתה עומד לרכוש.
לפני שאתה בוחר כלי, הם אמרו, בוא נעשה סיבוב על כמה מהם. למרות שכולם אותו הדבר, "מה אכפת לך לנסות?" האמת- נדהמתי!
לא כל הכלים אותו הדבר!!!! ואני מדבר רק על 2012 יד שנייה 800 סמ"ק.
בקיצור בשעה טובה החלטתי מה אני לוקח  זה לא הכלי. זה השרות, האדיבות, האחריות המשפחתיות האמיתית. זו הידיעה שבג'ונגל הקיים בשוק היום, אני בידיים טובות!
יאללה לשטח.
שי ש.
אורנית