עמוד הבית כתבות פולריס ארכיון כתבות חווית חיים לנשים בלבד

שבת02 יולי 2022

חווית חיים לנשים בלבד


RZR maroco 280
היי בנות - מי מכן תרצה לצאת לראלי מדברי במרוקו? היי בנים - תעודדו אותן, אנחנו רוצים לראות נשים מישראל קורעות את המדבר על רייזרהדבר המגניב הזה הומצא ב-1990: ראלי מדברי לנשים בלבד. ההשתתפות בו מותרת לבנות כל הגילים שזה במעשי 18 עד 65.
ההשתתפות תמיד מלאה וצוותי נשים מגיעות למרוקו מ-30 מדינות שונות לקחת בו חלק.
השם המלא של הראלי הזה הוא "אייקה-דה-גזלס" וידוע יותר בשמו המקוצר: "הגזלס"

Girls-1-of-1-13אם לא די בחידוש הפמיניסטי, הרי שיש לראלי הזה עוד כמה כללים יחודיים מאד:
אין כבישים - רק דרכי עפר, אין מכשירי ניווט - בלי ג'י-פי-אס בכלל, והמהירות לא קובעת ולא נחשבת. יש העדפה ברורה למעבר דרך כמה שיותר נקודות ביקורת עם הכי מעט קילומטרים ביניהן מאשר למהירות וזמן קצר. הרעיון בכללותו הוא ניסיון ורצון לשוב למסעות הניווט הישנים תלויי המפות בלבד כמו פעם, ולפי רוח האדוונצ'ר הראשונית. למעשה, נחישות היא שם המשחק - ובתנאים האלו, מה אתם אומרים? היו כמה קבוצות גברים שיצחקו עליהן בתחילת המסלול אבל יאכלו את האבק שלהן בסופו?
תנאי ההשתתפות מאד נוחים: כל גיל, כל רקע חברתי, כל נסיון נהיגה, וכל רכב שאת כאשה מעדיפה. כל יום מקבלות המשתתפות ספר דרך המכיל קואורדינטות, נקודות ביקורת הכרחיות והסבר על תוואי השטח המיועד. המתחרות רשאיות לבנות את מסלולן באופן עצמאי לחלוטין, לחצות דיונות או לעקוף אותן, לטפס הרים או לנסוע מסביב. ההזנקה מתחילה ב-6 בבוקר בהפרשים של 2 דקות בין צוות לצוות, ובדרך כלל יוצא לבנות לבלות בכל יום במדבר המרוקאי בין 10 ל-13 שעות. הראלי נמשך 8 ימים ואורכו 1,300 ק"מ.

 

Girls-RZR

השנה נטל חלק בראלי צוות אמריקאי ברכב סייד-ביי-סייד שגם הצליח לסיים את המרוץ. שתי הנערות שבו, שרה ואריקה, פשוט נכנסו לסוכנות קאוואסאקי ובחרו להן את הטריקס ומשם הלכו להתאמן בנסיעת שטח ובניווט. שום שיפורים ושום הכנות מיוחדות. "רק צריך רכב חזק ועמיד" - הן אמרו, ואם כך אנחנו שואלים את הקוראות שלנו:
למה שלא תיקחו את הקלף המנצח RZR ותיסעו לחווית חיים בראלי הגזלס במרוקו?!